Skala szarości: Cena Bitcoin’a wkrótce znów zacznie rosnąć.

Grayscale Investments ogłosił, że cena Bitcoin może potencjalnie eksplodować w najbliższych miesiącach, biorąc pod uwagę, jak bardzo Bitcoin naśladuje swoje zachowanie w 2016 roku.

Grayscale: Oczekują, że Bitcoin będzie bardziej byczy
W niedawnym raporcie, instytucjonalna platforma kryptograficzna pisze:

Obecna struktura rynku bitcoinów pokrywa się z tą z początku 2016 roku, zanim [bitcoin] rozpoczął swój historyczny bieg byków. Wśród bezprecedensowych bodźców monetarnych i fiskalnych inwestorzy szukają sposobów na ochronę przed stale rosnącą podażą pieniądza. Ze względu na unikalne cechy Bitcoinu – takie jak jego możliwy do zweryfikowania niedobór i podaż, która nie może być kontrolowana przez władze centralne – wierzymy, że może on być wykorzystywany jako magazyn wartości i jako sposób na ucieczkę od tej wielkiej inflacji pieniężnej.

Przyglądając się słowom Grayscale’a, można łatwo założyć, że firma – podobnie jak wielu analityków i handlowców w dzisiejszych czasach – postrzega Bitcoin jako potencjalną „bezpieczną przystań“ lub coś, co może zabezpieczyć bogactwo przed trudną sytuacją gospodarczą. Gospodarka Stanów Zjednoczonych, na przykład, została w ciągu ostatnich kilku miesięcy mocno dotknięta przez pandemię koronaawirusa. Dolar amerykański również został osłabiony.

Tak więc, Bitcoin może potencjalnie dać ludziom dostęp do stabilności finansowej, że tradycyjna waluta fiat nie może już, a Grayscale wskazuje kilka czynników w Bitcoin, które mogą spowodować wzrost cen jeszcze bardziej.

Ale jeśli to prawda, to dlaczego Bitcoin spada z opóźnieniem? Waluta doświadczyła czegoś złego w swojej ostatniej fali powodzenia. Aktywa szybko uderzyły w markę 12.400 dolarów wcześniej w tygodniu, ale nie wydaje się to trwać długo. Waluta spadła wtedy aż do 11 500 dolarów, co oznacza, że prawie 1 000 dolarów w swojej cenie zostało utracone. W momencie pisania, waluta osiadła w przedziale 11,600 dolarów.

Ponadto, niedźwiedzie zachowanie Bitcoin’a zdaje się ścierać na innych najlepszych monetach. Ostatnio Chainlink (LINK) udowodnił, że jest top altcoinem, po tym jak przeniósł się do pierwszej piątki i zdobył limit rynkowy w wysokości około 20 milionów dolarów. Jedna jednostka LINK’a była sprzedawana za ponad 20 dolarów, choć w czasie prasy cena aktywów spadła aż o 25 procent, co oznacza, że cierpi nawet bardziej niż Bitcoin.

Po co te wszystkie nagłe zmiany? Czy wzrosty były zbyt szybkie? Czy te monety potrzebowały więcej czasu na przygotowanie i czy potencjalnie możemy zobaczyć więcej kropli, zanim spełnią się prognozy Grayscale’a?

Jakieś tymczasowe komplikacje?

Joe DiPasquale – szef kryptońskiego funduszu hedgingowego Bit Bull Capital – zasugerował, że to wszystko może być tymczasowe, a Bitcoin wkrótce stanie się bardziej byczy niż ktokolwiek mógł przewidzieć. On mówi:

Ostatnia akcja cenowa Bitcoin’a naprawdę wystartowała z poziomu 10.000 dolarów, co wskazuje na zaufanie rynku do tego wielkiego ruchu pod koniec lipca. Idąc do przodu, możemy oczekiwać, że rynek będzie się opierać na strefie wsparcia między 11.000 dolarów i 11.500 dolarów, aby skonsolidować i spróbować kolejny impuls powyżej 12.000 dolarów.